آیا نمی خواهید از ۹ نکته ضروری برای دوران جمع بندی کنکور اطلاع داشته باشید؟

در این مقاله میخواهیم نکات مهم و ضروری دوران جمع بندی کنکور ریاضی فیزیک و جمع بندی کنکور علوم تجربی و جمع بندی کنکور علوم انسانی و جمع بندی کنکور هنر و جمع بندی کنکور زبان همراه با توصیه هایی که هیچ جایی در اینترنت گفته نشده ، برای شما مطرح کنیم دوران جمع بندی کنکور یکی از حساس ترین زمان هایی هست که هر داوطلب کنکور باید با ریزه کاری هایش آشنا باشد و این دوران طلایی را نباید تحت هیچ شرایطی از دست ندهد 🙂

دوران جمع‌ بندی کنکور

تعریف دوران جمع‌ بندی کنکور

اگه آماده باشید بریم سراغ توصیه های ضروری برای دوران جمع بندی کنکور

همگی آماده اید؟؟

بسم الله

۹ نکته ضروری برای دوران جمع بندی کنکور

 

۱- نگران فراموشی مطالب نباشید.

فراموشی مطالب کنکور

فراموشی مطالب در روز کنکور

خیلی از داوطلبان کنکور با نزدیک شدن به ایام کنکور به این نتیجه می رسند که هر آنچه مطلب برای کنکور خوندن ، همشونو فراموش کردن و هیچی یادشون نمونده! اما من میخوام اینجا بهتون بگم که اصلا نگران نباشید. چون وقتی که روز کنکور از راه میرسه و شما در سر جلسه ی کنکور مشغول آزمون دادن هستین و سوالات رو می بینید و متوجه میشید که با حل کردن سوالات ، مطالب به خوبی توو یادتون مونده و این موضوع باعث میشه که شما سر جلسه ی کنکور بسیار خوشحال و پر از هیجان باشید. چرا که لذتی که تویه حل کردن سوالات کنکوری هست تویه هیچی نیست 🙂

 

۲- مباحث پر سوال را بیشتر بخوانید.

مباحث پر سوال کنکور

مباحث پر سوال در کنکور

حتما از بودجه بندی سوالات کنکور سال ۹۸ برای هر ۵ تا رشته ی تحصیلی با خبر هستید ، ازتون میخوام که به موضوع بودجه بندی سوالات کنکور توجه کنید و اگه به مبحثی که ازش سوال زیاد مطرح میشه تسلط کمی دارین حتما حتما حتما تا حد ممکن مشکل خودتونو برطرف سازید.

 

۳- ساعت مطالعه را بالا ببرید

بالا بردن ساعت مطالعه

بالا بردن ساعت مطالعه کنکور

تا حد ممکن در این دوران جمع بندی در طول ۲۴ ساعت شبانه مابین ۱۱ تا ۱۳ ساعت مطالعه مفید داشته باشید (بهتون میگم نهایتا این تعداد ساعت رو درس بخونید. زیاد نه لطفا!) اگه نمیتونید اینکارو انجام بدین پس وقت تلف می کنید (زمانی که ارزشش بیشتر از طلاست) نه اینکه بهانه بگیرین و بگین که وقت ندارمو از این جور حرفای تکراری.

 

پس ما به این نتیجه می رسیم که شما باید قبل از اینکار یه برنامه ی زمانی مشخصی رو برای خودتون داشته باشید و خودتونو مقید به انجام هر چه تمام این برنامه ریزی بکنید.

 

نمی دونم مقالات ریاضی شناس رو دنبال می کنید یا نه ولی توصیه می کنم که حتما مقاله ” برنامه ریزی روزانه برای کنکور ” را بخوانید (البته بعد خوندن این مقاله 🙂 )

 

۴- ساعت خواب را کم نکنید.

کم شدن ساعت خواب کنکور

کم شدن ساعت خواب کنکور

در زمان باقی مانده تا کنکور شما نباید دست به کارای عجیب و غریب بزنید مثلا اینکه شما نباید تحت هیچ شرایطی ساعات خواب خودتونو کم کنین چون که این کار باعث میشه شما اون بازدهی رو که از درس خوندنتون باید بگیرید رو نگیرید. خواب برای کسی که بار مطالعاتی دارد بین ۸ تا ۹ ساعت می باشد.

 

۵- وضعیت خود را در جلسه ی کنکور تجسم کنید.

تجسم در جلسه کنکور

تجسم خودتان در جلسه کنکور

قبل از نزدیک شدن به آزمون سراسری کنکور ، شبا قبل از خوابتون یه چند دقیقه ای وضعیت خودتونو در سر جلسه ی کنکور تجسم کنید این تصور رو داشته باشین که الان سر جلسه هستین و دارین به سوالات پاسخ میدین و جالب اینکه به همه ی سوالات هم راحت دارین پاسخ میدین و هیچ گونه مشکل خاصی رو در جوابدهی به سوالات کنکور ندارین!

 

یا اینکه

 

خودتونو در شرایطی فرض کنین که با سوالات خیلی دشواری رو به رو هستین. از این روش استفاده کنین تا اون استرسی که میتونه سر جلسه کنکحور براتون حاکمیت بکنه ، تا حد زیادی کاهش بدین. پس اینجا مسئله در مورد این بود که استرس شما رو در مواجه با سوالات کنکور پایین بیاریم. استفاده از این روش ، باعث می‌شود تا استرس و ترس شما از حضوردر جلسه برگزاری کنکور ، تا حد زیادی کاهش یابد.

 

۶- از خودتان آزمون کنکور سال های اخیر را امتحان بگیرید.

آزمون کنکور سال های اخیر

آزمون کنکور سال های اخیر

اگه شما دانش آموز زرنگی هستین و نتیجه ی خوبی رو در آزمون هایی که از خودتون در خونه گرفتین.

 

توصیه می کنم که هر دو روز یه بار آزمون های سراسری رو از جدید به قدیم رو حل کنید یعنی چی؟ یعنی که مثلا سال بعد که میخواین کنکور سال ۹۸ رو بدین سال ۹۷ رو بزارین آخر سر حلش کنین و از سال ۹۶ به قبل رو به ترتیب پاسخ بدین و اینجا خوب گوش بدین که شما الان دیگه یک و نیم روز دیگه فرصت رفع اشکال از خودتونو دارین پس از این یک و نیم روز نهایت استفاده رو بکنید.

 

ولی اگه نتیجتون رضایت بخش نیستش این کارو میتونید هر سه روز یه بار انجامش بدین و در نتیجه دو روز و نیم برای اشکالاتون وقت بزارین 🙂

 

۷-تصمیم خود را برای هر درسی بگیرید و آن را عملی کنید.

تصمیم خواندن برای کنکور

تصمیم مطالعه برای کنکور

زمانی که دارین توو خونه طبق همون فرمولی که براتون یاد دادم از جدید به قدیم کنکورا رو پاسخ میدین تویه هر درسی یه تصمیمی رو برای خودتون بگیرین

به عنوان مثال میتونم براتون اینو بگم که در درسی مثل ریاضی تست های مبحث مشتق رو تا آزمون بعدی که میدین رفع اشکال بکنید یا مثلا در درسی مانند شیمی به خودتون بگین که تست های مبحث اسیدها و باز ها رو تا آزمون بعدی رفع اشکال می کنم.

 

۸-اشکالات عمده ی شما در هر آزمون مانند کنکور واقعی معلوم خواهد شد.

اشکالات عمده دانش آموران در کنکور

اشکالات عمده دانش آموران در آزمون ها

اگه تویه هر آزمون کنکوری که توو خونه برای خودتون حل میکنین این تصور رو داشته باشین که کنکور واقعی رو دارین میدین اون موقع به اشکالای عمده ی خودتون می رسین و اونو برطرفش میکنین تا تویه آزمونای بعدی این رفع اشکال انجام بشه و احیانا اگه توو آزمونای بعدیتون از این مبحثی که خوندین و رفع اشکال کردین ، تستی اومد به راحتی بهش جواب بدین. اینجاست که نتیجه هر آزمونی که میدین بهتر از آزمون قبلی خواهد بود 🙂

 

۹-با دوستانی که شما را برای قبولی شما در رتبه برتر بودن کنکور امیدوار می کنند هم صحبت باشید.

دوستان خوب کنکوری

دوستان خوب کنکوری

یکی دو ماه مونده به کنکورتون سعی کنین با دوستایی که شما رو امیدوارتون میکنن ، هم صحبت بشین. مطمئن باشید انرژی مثبتی از این دوستان خواهید گرفت و از کسایی که همیشه نا امید و دچار شک و تردین ، دوری کنین. اگه تویه خونواده هاتون به توانایی هاتون باوری ندارن ، شرایط خودتونو به خانوادتون بشینید و توضیح بدین و از اونا بخواین که شما رو اونطوری که براشون توضیح میدید بدونن نه بیشتر نه کمتر!

و تمامممممم

شما رو تا مقالات بعدی به خدای بزرگ و منان می سپارم

یا علی ، خدانگهدار

حامد کرباسی

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط مشاوران ریاضی شناس حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخ داده میشود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *