دی وی دی های آموزشی کنکور یا کلاس نیمه خصوصی کنکور؟

در صورتی که حتی شما بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور رو داشته باشین و ندونین که بالاخره کلاس نیمه خصوصی کنکور بهتر جواب میده یا دی وی دی های آموزشی کنکور؟ شما بازنده اید!

سلااام عزیزان کنکوری. امیدوارم که حالتون خوب باشه و پر انرژی. در این مقاله می خوام در مورد یک موضوع بسیار مهم که جدیدا دغدغه ی خیلی از داوطلبان کنکوری هست ، براتون صحبت کنم یعنی دی وی دی های آموزشی کنکور یا کلاس نیمه خصوصی کنکور؟ بالاخره سمت کدوم یک از این دو منبع بریم بهتره و برامون بهترین نتیجه ممکن رو میتونه بگیره 🙂

دی وی دی بهتره یا کلاس کنکور؟

دی وی دی آموزشی یا کلاس کنکور ؟

مقدمه ای بر دی وی دی های آموزشی کنکور

میشه گفت از سال ۱۳۸۹ دی وی دی های آموزشی کنکور بازار داغ کنکور رو گرفته و هم اکنون هم با اومدن بسیاری از موسسات آموزشی و تولید پکیج های آموزشی توسط خودشون در حال پیشرفت هستن و هر روز هم در جهت پیش بردن هر چه بهتر کیفیت دی وی دی های آموزشیشون هستن البته خالی از لطف سایر دوستان هم نمونه که خیلی از موسسات فقط دارن تئوریک درس رو به صورت حفظی از روی یک منبع آموزشی دیگر تدریس می کنن با بیانی ضعیف و با کیفیت کمتر! این سری از موسسات فقط می خوان که فروش برای محصولات کنکوری داشته باشن و به سود خودشون برسن خیلیاشون بعد از اینکه یک پکیج جامع رو به داوطلب ارائه میدن و مثلا هزینه ای به ارزش ۲ الی چند میلیون به دست میارن اصلا یکبار دستشونم  به تلفن نمیزنن که با داوطلب تماس بگیرن و بگن که در چه وضعیتی هستی؟ آیا نسبت به قبل مثلا توو درس فیزیک یا ریاضی پیشرفتی داشته ای؟ پشتیبانی بعد از خرید دی وی دی های آموزشی کنکور مسئله ی بسیار مهمی هست که جا داشت همین الان اینو به محضر هر یک از شما خوبان برسانم.

 

مقدمه ای بر کلاس های نیمه خصوصی کنکور

فاکتور های مهم انتخاب کلاس کنکور چیا هستن؟ از ابتدای زمانی که درس در ایران عزیزمان به وجود آمده ما کلاس عمومی ، نیمه خصوصی و خصوصی داریم تا کی ؟ تا همین الانی که داریم این مقاله رو برای شما می نویسیم. کلاس های نیمه خصوصی کنکور برای آندسته از داوطلبانی هست که می خوان پایه ی کنکوری خودشونو قوی تر کنن و بتونن تستای بیشتری رو نسبت به قبل جواب بدن. من دیگه بیشتر از این مقدمه سازی نکنم و بهتره برم سراغ موضوع اصلی مقالمون یعنی در حال حاضر دی وی دی های آموزشی کنکور بهتره که استفاده بشه ازشون  یا کلاس های نیمه خصوصی کنکور؟ این سوال ، سواله خیلی از داوطلبان کنکوری هست و من در این مقاله به صراحت به شما راهنمایی خواهم کرد که کدام یک از این دو میتونه در روند آموزشی شما تاثیر بسزایی رو بزاره و بهترین نتیجه ی ممکن برای کنکور رو ازش بگیرین 🙂

فاکتور های مهم انتخاب کلاس کنکور

انتخاب بهترین کلاس های کنکور

 دی وی دی های آموزشی کنکور یا کلاس نیمه خصوصی کنکور؟

یکی از آرزوهای ناب یک جوان ۱۸ ساله به جرات میشه گفت که قبول شدن در دانشگاه های تاپ کشور است که این دانشگاه صاحب نام و رسم خاصی باشه. مطئنم تویی که داری این مقاله رو میخونی با من هم عقیده ای و دوست داری همیشه که تو جمع دوستانه ی فامیل های خودتون و یا پیش دوستاتون ، وقتی که دارن در مورد تحصیل توو دانشگاه صحبت می کنن بتونی جوابشونو با سربلندی بدی. برای همین باید هیچ دریغی نسبت به اون رشته ای که علاقه مندی ، نداشته باشی و بگی که آره من این رشته رو می خوام و حتما بهش خواهم رسید (مثبت فکر کردن خیلی خوبه ، ولی عمل کردن بهش از همه چیز مهمتره ) 🙂 اما در بین همه ی این چیزایی براتون توضیح میدم افرادی سودجو هستن که هدفشون اینه که با احساسات شما بازی کنن و به اهداف خودشون برسن! بزارین این موضوع رو خیلی واضح تر براتون توضیح بدم:

کافیه برای اینکه این دسته از آدما رو بشناسین یه سرچ توو گوگل بکنید تا با انواع این گروه های آموزشی آشنا بشین که توو جای جای ایران عزیز در حال فعالیت در زمینه ی کنکور هستن. خودم به شخصه مخالفتی با این موضوع ندارم ، به شرطی که فقط علم و دانش تو این حوزه رو کامل داشته باشن. دو سری موضوع مهم در این گروه ها که بسیار رایج هست DVD های آموزشی کنکور و کلاس های درسی هست که این کلاس های درسی به کلاس های کنکور مشهور هستن و خودتون هم از این موضوع باید باخبر باشین. واقیعت ، در این مقاله من می خوام اون نقاط قوت و ضعف دی وی های آموزشی کنکور و کلاس های درسی (عمومی ، نیمه خصوصی و خصوصی) رو راهنمایی کنم تا بتونید یک تصمیم درست در این زمینه گرفته باشید.

 

دلیل سوق داوطلبان کنکور به سمت دی وی دی های آموزشی کنکور و کلاس های کنکور

 خب اینجا میخوام یه چیزی به شما داوطلبان کنکوری بگم ، اونم اینه که دلیل سوق داوطلبان کنکور به سمت دی وی دی های آموزشی کنکور و کلاس های کنکور ، یادگیری درست درس مورد نظر هست که به نحو احسن این عمل براشون انجام بشه.

بنابرین بهتون توصیه می کنم که:

اگه درس مورد نظری که می خوای براش کلاس کنکور بگیری و یا DVD آموزشی کنکوری براش تهیه کنی ، زمانی تهیه بکن که به هیچ عنوان نمی تونی از درسنامه های کتاب های کمک آموزشی چیزی رو متوجه بشی. کی متوجه میشی که چیزی رو از کتاب های کمک آموزشی یاد نگرفتی؟ (جواب) زمانی که نتونی تست بزنی! واین مسئله تست زنی بهتون صدها بار گفتم بسیار مهمه !

حتی یک فیلم آموزشی با عنوان “چگونه میتونم رتبه برتر کنکور بشم؟ ” براتون تهیه کردم تا با مهارت تست زنی که اگه خاطرم مونده باشه فکر می کنم عنوان هشتم باشه که در مورد تست زنی براتون صحبت می کنم J اگه هم که در یادگیری درسنامه ها از کتاب های کمک آموزشی مشکلی ندارین نیازی به تهیه DVDهای آموزشی به هیچ عنوان نیست و حتی لازم به رفتن به کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی هم وجود ندارد مگر برای رفع اشکال!

موضوع مهم دیگه ای که توو این قسمت لازم میبینم براتون توضیح بدم اینه که اگه دانش آموز هستین و الان در کلاس های مدرسه حضور دارین نهایت استفاده ی لازم رو از این کلاس ها داشته باشین. خیلی از داوطلبان کنکوری رو میبینم که کلاس های درسیشونو شرکت نمی کنن و این یه نوع بی اعتمادی نسبت دبیرهای محترم مدرسه هست همین موضوع نقطه ضعفی هست که اکثر داوطلبان کنکوری دچارش شدن و خودت میتونی از این موضوع  نهایت استفاده رو بکنی.

پس از این به بعد زمانی که توو مدرسه و کلاست حضور داری نهایت استفاده رو به بهترین شکل ممکن داشته باش و سعی کن تمام اون مواردی که لازمه یاد بگیری رو برطرفشون کنی. به این ترتیب هست که شما می تونید به بهترین شکل ممکن از زمانتون استفاده بهینه تری رو داشته باشین.

 

مزیت استفاده از دی وی دی های آموزش و کلاس های نیمه خصوصی

استفاده از هر کدوم از دی وی دی های آموزشی کنکور  و یا کلاس های نیمه خصوصی کنکور میتونه برای شما مفید واقع بشه و بهتون کمک کنه تا روند بهتری رو در آموزش خودتون و ساختار مطالعیتون داشته باشین و پیش بگیرین شرکت توو کلاس های نیمه خصوصی کنکور میتونه به شما این کمک رو بکنه سوالات خودتونو در حین تدریس معلم محترمتون بپرسین و همینطور این فرصت رو داری که اگه تو مسئله مشکلی داری میتونی با استادی که در کلاس نیمه خصوصی تدریس می کنه ، رفع اشکالاتتو در میون بزارین.

اما در مورد دی وی دی های آموزشی کنکور اینو باید بگم که میتونی تریس (trace) یه مبحث خاصی که برات نامفهومه رو بارها و بارها در کامپیوتر خودت ببینی و نیازی هم نیست که یه هزینه ی جداگونه برای یادگیری درسنامه هات بپردازی. این یکی از مهم ترین مزیت هایی هست که دی وی دی های آموزشی کنکور نسبت به کلاس های نیمه خصوصی داره. یکی دیگه از مزیت های دی وی دی های آموزشی کنکور این هست که زمان رفت آمد شما که اکثرا ۱ ساعت به بالا تخمین زده میشه ، براتون ذخیره میشه و میتونید از این زملان برای یادگیری خودتون استفاده کنین.

 

نتیجه گیری در مورد دی وی دی های آموزشی کنکور یا کلاس نیمه خصوصی کنکور:

در درجه ی اول توصیمو به دانش آموزانی می کنم که از اول سال تحصیلی مرتب و منظم توو کلاس های درسیشون حضور دارن و تمام سعیشون اینه که مفاهیم درسی رو خوب یاد بگیرن و پایه ی خودشونو قوی بکنن اما اگه به هر دلیلی دوست نداشتین که توو کلاس های مدرستون زیاد حضور داشته باشین و می خواین که از تدریس دبیرهای دیگه استفاده بکنید و دوست دارین از بین دی وی دی های آموزشی کنکور و کلاس نیمه خصوصی کنکور یکی رو انتخاب کنین میتونید به موراد زیر خوب توجه کنین:

۱- اگه کلاس نیمه خصوصی کنکور رو انتخاب می کنید از معلم درخواست کنید که زمانی رو صرف اشکالات درسیتون بکنه و به قول گفتنی ، رفع اشکال کنید تا مسائلی که توو ذهنتون درگیری ایجاد کردن همشون به طور کامل رفع بشن.

۲- خودتون بر این موضوع واقف هستین که وقتی توو کلاس های نیمه خصوصی کنکور شرکت می کنین شما فقط میتونید به تدریس معلم محترمتون یکبار گوش بدین خیلی کم میتونه پیش بیاد که معلم مدام به یک موضوع اشاره زیادی رو داشته باشه و تکرار کنه . یکی از دلایل این کار که معلم های عزیز نمیتونن تکرار کنن اینه که وقت کلاس محدود است!

۳- زمانی که دارین از دی وی دی های آموزشی کنکور استفاده می کنین ، شما این حق رو دارین که چندین بار به یک موضوع درسی گوش بدین تا براتون مفهوم بشه و میتونید برای اینکار فیلم آموزشی کنکور رو دوباره تماشا کنین برای اینکار شما هیچگونه محدودیتی رو ندارین.

۴- زمانی که شما دارین از دی وی دی های آموزشی کنکور استفاده می کنین اگه براتون سوالی ایجاد بشه نمیتونین این سوال رو از معلمی که در حال تدریس هست ، بپرسین. البته اگه پشتیبانی خوب باشه میتونید این اشکال درسی رو به گوش معلمتون رسونده باشید.

خسته شدین نه؟؟؟ خب این مقاله هم به پایان رسید و امیدوارم که الان تصمیم خودتونو برای انتخاب بین دی وی دی های آموزشی کنکور یا کلاس نیمه خصوصی کنکور رو گرفته باشین. خسته نباشید. اگه سوالی یا پیشنهاد در مورد همین مقاله دارین زیر همین مقاله میتونید برای ما کامنت بنویسید تا در سریع ترین زمان ممکن پشتیبانان سایت جوابگوی شما عزیزان باشند.

به امید موفقیت همه ی شما عزیزان در بهترین دانشگاه تاپ کشور عزیزمان ایران

یا علی ، خدانگهدار

حامد کرباسی

 

[تعداد: 5    میانگین: 3.4/5]
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط مشاوران ریاضی شناس حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخ داده میشود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *