دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری ها + طراحی مدرن اتاق مطالعه

سلام.خوبین؟ خوشین؟ 🙂 در این مقاله اختصاصا در مورد دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری ها براتون صحبت خواهیم کرد. یک دکوراسیون خوب می تواند تاثیر بسیار شگرفی در روند مطالعاتی با کیفیت شما داشته باشد. همیشه به ما گفته شده که مدرسه خانه ی دوم دانش آموزان هستش اما اینطور هم نیست یعنی بهتره بگیم خانه ، مدرسه دوم دانش آموزان هستش. هر دانش آموزی که از مدرسه بر می گردد به مدرسه ی دوم خودش می آید که کارهایش را انجام دهد و درس هایش را مطالعه کند

الان که داریم به سال تحصیلی جدید نزدیک میشیم یا شایدم سال تحصیلی شروع شده و شما الان سر کلاس هم دارین میرین! خوبه که بدونید داشتن یک محیط آرامش بخش برای تحصیل ، یکی از عوامل موفقیت به حساب می آید همونطور که می دونید اتاق مطالعه یک کنکوری موفق مکان رشد یک کنکوریست. البته ناگفته نماند که دانش آموزان غیر کنکوری هم می توانند از این ابزارهای مورد نیاز برای اتاق مطالعه استفاده کنند. دکوراسیون اتاق مطالعه علاوه بر اینکه باید مفید واقع شود بلکه باید بتونه شخصیت شما را به تصویر بکشد. هر چقدر می توانید اتاق مطالعه ی خودتان را خاص و دوست داشتنی کنید حتی اگه زیر زمین درس می خوانید!

دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری ها

دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری

دکوراسیون مورد نیاز اتاق مطالعه کنکوری

۱-چراغ مطالعه

۲-کاغذ یادداشت چسب دار

۳-منگنه و سوزن منگنه

۴-قیچی

۵-جامدادی رومیزی

۶-ماشین حساب

۷-پانچ

۸-چسب

۹-کلیربوک

۱۰-گیره کاغذ

۱۱-تیغ کاتر

۱۲-پونز

۱۳-پوشه دکمه دار

۱۴-زونکن

۱۵-استامپ

۱۶-ارگانیزر رو میزی

 

اما اینجا لازمه که من توضیحاتی رو در مورد بعضی از ابزار های مورد نیاز اتاق مطالعه یک کنکوری براتون بدم. لطفا توضیحات رو خوب بخونید تا با کاربرد هر یک از وسایل مورد نیاز برای اتاق مطالعه یک کنکوری موفق و سربلند آشنا شده باشید.

چراغ مطالعه

چراغ مطالعه کنکور

چراغ مطالعه کنکور

همونطور که می دونید نور یکی از عوامل بسیار مهم در مطالعه هست. نور مناسب باعث میشه که شما دیدتون افزایش پیدا کنه و نهایتا به یه نتیجه ی مفید برسید. اما نور نامناسب علاوه بر اینکه به چشم شما آسیب میرسونه  ،  همچنین باعث ایجاد گیجی و سردرگمی نیز می شود.

 

میز و صندلی

میز و صندلی کنکور

میز و صندلی کنکوری ها

تصور اینکه شما یه اتاق بدون میز و صندلی داشته باشید امکان پذیر نیست. همیشه بزرگان به ما گفته اند که اگه درس خون ، درس خون باشه میتونه زیر نور خیابون ها هم درسش رو مطالعه بکنه اما باید بدونید که لازمه ی یک مطالعه ی خوب میز و صندلی مناسب هست. تجربه نشون داده که چوب تمرکز فرد مطالعه کننده را افزایش می دهد پس در این خصوص سعی کنید برای میز و صندلی تان چوب مرغوب انتخاب کنید.

 

وسایل درسی

وسایل درسی کنکور

وسایل درسی کنکوری ها

منظورم از وسایل درسی صرفا جزوه و کتاب و دیکشنری نیست! بلکه وسایل درسی شامل تمام لوازمی که برای درس خواندن است ، می شود. اگه میخواید یه اتاق خیلی تر و تمیز داشته باشین باید به نظم این لوازم در اتاقتون دقت لازم رو به عمل بیارین. همیشه هم لوازم ضروری رو کنار دستتون قرار بدین تا وقتتونو الکی صرف پیدا کردن این لوازم نکنین.

 

ساعت رو میزی یا ساعت دیواری

ساعت رو میزی یا ساعت دیواری

ساعت رو میزی یا ساعت دیواری کنکوری ها

موقع امتحانات قطعا به شما استرس وارد می شود لذا شما نیاز به زمانبندی دارین. ساعت رومیزیتون به شما دقیقا خواهد گفت که اون مقدار زمانی که از دست داده اید صرف چه کاری بوده است. علاوه بر ساعت رومیزی و ساعت دیواری میتونید از ساعت کوکی هم که گزینه ی مناسبی است ، استفاده کنید.

 

کتابخانه (قفسه کتاب)

کتابخانه (قفسه کتاب) کنکور

کتابخانه (قفسه کتاب) کنکوری ها

این که شما یه اتاق منظمی داشته باشین ، رازش اینه که انواع مناسبی از لوازم تحریر وجود داشته باشه. اینجا لازم نیست که خیلی لوازم لوکس و لاکچری توو اتاقتون قرار بدین! وجود همین که تعدادی قفسه توو اتاقتون باشه به نظم لوازمتون کمک بزرگی خواهد کرد.

 

ارگانایزر رومیزی

ارگانایزر رومیزی کنکوری ها

ارگانایزر رومیزی کنکوری ها

سازماندهی ارگانایزر به صورت کشویی می باشد که توسط پلاستیک های باریک قسمت بندی شده اند. ارگانایزرها معمولا قیمت پایینی دارند و میتونن با گرفتن فضایی محدود و کم به نظم دادن میزتون کمک بکنه. مثلا شما می تونید گیره های کاغذا رو از سنجاق ها جدا کرده و یه سازماندهی خوبی به میز تحریر خودتون بدین.

 

لوازم تحریر کنکوری ها

 

از جمله مهم ترین وسایل مورد نیاز برای اتاق مطالعه یک کنکوری موفق و سربلند لوازم تحریر هستش که عبارتند از:

۱-خودکار ۲- مداد ۳- پاک کن و تراش ۴- لاک غلط گیر ۵-ماشین حساب ۶- قیچی ۷-کاغذ یادداشت رنگی ۸- دیکشنری ۹- کاغذ A4

۱۰-نوار چسب ۱۱- میخکوب ۱۲-سوراخ کن و…

 

عکس های شخصیت های بزرگ ارزشمند و جملات انگیزشی

شخصیت های بزرگ ارزشمند کنکور

شخصیت های بزرگ ارزشمند کنکوری ها

امکان نداره که شما یه نفر رو پیدا کنین که بتونه بدون الگو زندگی کنه! افراد موفق همیشه تاثیر مثبت و فراتری در زندگی هر یک از ماها دارن این کار باعث ایجاد روحیه و انگیزه در اتاق مطالعتون میشه و شما هر روز تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. جملات انگیزشی قوی رو بچسبونید به دیوار اتاقتون! چرا که باعث ایجاد روحیه قوی در درونتون خواهد شد.

 

وایت برد (White Board)

وایت برد کنکوری ها

وایت برد کنکوری ها

روی وایت برد کارهای مهمی که میخواین این هفته انجام بدین رو بنویسید. چرا که این نوشتن ها به شما تصویری واضح از رویاها و اهدافتون خواهد داد. میشه گفت که وایت برد همه ی زندگی شما رو در فاضایی کوچیک خلاصه می کنه. بهتره که شما این وسیله رو توو اتاقتون داشته باشین.

 

تقویم رومیزی

تقویم رومیزی کنکوری ها

تقویم رومیزی کنکوری ها

همونطور که می دونید بدون تقویم هیچ یک از دانش آموزان نمی توانند برنامه ریزی برای خودشون داشته باشن. تقویم باعث تصمیم گیری درست ذهن شما خواهد شد.

 

تهویه هوای مناسب

تهویه هوای مناسب اتاق مطالعه

تهویه هوای مناسب اتاق مطالعه

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که تهویه هوای خوب باعث میشه که شما به خوبی تمرکز داشته باشین و تا حد قابل توجهی از تنبلی دوری کنید . اتاقی که هواش بگیره مطمئنا تلاش های شما رو بی اثر خواهد کرد. استفاده از کانال تهویه یا باز کردن پنجره رو برای عملکرد بهترتون پیشنهاد میدم.

 

تابلوی نقاشی آرامش بخش

تابلوی نقاشی آرامش بخش

تابلوی نقاشی آرامش بخش

همونطور که هممون هم می دونیم رنگ بر حالات روحی و روانی مان تاثیر دارند. رنگ های تیره هم می توانند حال شما رو بگیرن و ناامیدتون کنن و رنگ های روشن انرژی شما رو همیشه دو چندان خواهد کرد.

 

سطل زباله

سطل زباله کنکوری ها

سطل زباله

وجود یک سطل آشغال در اتاق ضروری است چرا که شما چرک نویس ها و خرده هایی که از تراشیدن مداد و … به جود می آیند رو باید به سطح زباله بریزین. راز داشتن یک اتاق مطالعه مناسب برای یک کنکوری یا دانش آموز موفق ، تمیزی و پاکی است. همیشه هم سطح زباله رو نزدیک میزتون قرار بدین تا همیشه مجبور نباشین از جای خودتون بلند بشین.

 

خب دوستان کنکوری ، به آخر مقالمون رسیدیم امیدوارم که خسته نشده باشین و سعی کنید این وسایل رو نمیگم همشونو ، بلکه تا حدودی از این وسایل رو تهیه بکنید.

به امید موفقیت شما در بهترین دانشگاه های کشور عزیزمون ایران.

 

خدانگهدار ، یا حق

حامد کرباسی

[تعداد: 28    میانگین: 3.5/5]
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط مشاوران ریاضی شناس حداکثر تا ۱۲ ساعت پاسخ داده میشود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *